Plastiko rūšys

Plastiko rūšys

Ant plastikinių buteliukų visada būna parašyta, iš kokio būtent plastiko tipo jis pagamintas. Ir ši informacija labai svarbi. Bet kuris plastikas į buteliuko turinį išskiria įvairaus nuodingumo medžiagas. Atkreipkite dėmesį į buteliuko dugną, būtent ten dažniausiai būna plastiko tipo ženklas.

PET arba PETE

Iš PET plastiko dažniausiai gaminami vienkartiniai buteliai. Jie gali į skystį išskirti sunkiuosius metalus ir medžiagas, veikiančias žmogaus hormonų balansą.

PET – dažniausiai pasaulyje naudojamas plastmasės tipas. Svarbu atminti, kad jis skirtas VIENKARTINIAM naudojimui. Jei į tokį butelį pilate savo vandenį, tai pasirenkite, kad į organizmą gali pakliūti kai kurie šarminiai elementai ir bakterijos, tiesiog dievinančios PET plastmasę.

HDP arba HDPE

Tai labai geras plastikas, neišskiriantis praktiškai jokių kenksmingų medžiagų. Specialistai rekomenduoja, jei tik įmanoma, vandenį pirkti išskirtinai tokiuose buteliuose. Ir saugu, ir ekologijai naudinga: praktiškai visas toks plastikas perdirbamas.

Tai kieto tipo plastikas, dažniausiai naudojamas pieno tarai, žaislams, ploviklių saugojimui ir retai – plastikinių maišelių gamybai.

PVC arba V

Iš šios medžiagos pagaminti daiktai išskiria bent dvi pavojingas chemines medžiagas. Abi neigiamai veikia hormonų balansą.

Tai minkštas, lankstus plastikas, paprastai naudojamas augalinio aliejaus indams ir vaikiškiems žaisliukams. Iš jo dar gamina blisterius ir nesuskaičiuojamą gausybę plataus vartojimo prekių. Šio tipo plastikas naudojamas ir kompiuterinių kabelių apvalkalams. Iš jo gaminami plastikiniai vamzdžiai ir santechnikos detalės. PVC santykinai nejautrus tiesioginiams saulės spinduliams ir orui, todėl iš jo dažnai gamina langų rėmus ir sodo laistymo žarnas. Visgi ekspertai rekomenduoja jų nepirkti, jei yra alternatyvų.

LDPE

Šis plastikas naudojamas ir butelių, ir plastikinių pakuočių gamyboje. Jis neišskiria cheminių medžiagų į saugomą vandenį.

Bet jis saugus tik naudojant saugant vandeniui. Iš jo pagamintų maišelių geriau vengti: galite suvalgyti ne tik įsigytus maisto produktus, tačiau ir kai kuriuos netgi labai nesveikus chemikalus jūsų širdžiai.

PP

Tai baltas arba pusiau skaidrus plastikas. Naudojamas sirupų ir jogurtų pakuotėms.

Polipropilenas vertinamas dėl savo šiluminio atsparumo. Ji apsaugo nuo drėgmės, riebalų ir cheminių medžiagų.

PS

Dažnai naudojamas kavos puodelių ir greito maisto paketų gamybai. Tačiau įkaitęs jis išskiria pavojingus cheminius junginius.

Polistirolas – nebrangus, lengvas ir gan atsparus plastikas, visiškai netinkamas laikyti karštą maistą ir gėrimus.

PC arba plastmasė be specialių ženklų

Tai pavojingiausia plastiko rūšis. Naudojamas buteliukų ir maisto paketų gamyboje.

Maistą ar vandenį laikyti polikarbonato taroje kategoriškai negalima: jis išskiria bisfenolį A – medžiagą, naikinančią jūsų endokrininę sistemą. Slopina hormono estrogeno gamybą.

Prieš pirkdami vandens buteliuką, patikrinkite plastiko rūšį.

folder_openAssigned tags
RiverSide

RiverSide

View all articles by me
I'm on social media
Nemokamas pristatymas

visiems užsakymams, kurių suma didesnė nei 50€

24/7 pagalba

atsakome į visus Jūsų klausimus!

Pinigų grąžinimas

Nepatiko prekė? Tiesiog grąžinkite ją mums!

Dovanų kuponai

Padovanokite dovanų kuponą savo draugui!