Kaip išsirinkti tinkamą gertuvę?

Kaip išsirinkti tinkamą gertuvę?

Kasmet augantys, geriamojo vandens plastikiniuose buteliuose pardavimų kiekiai, rodo, kad Lietuvos gyventojai į rekomendacijas visada po ranka turėti geriamojo vandens, žiūri vis rimčiau.

Tačiau, reikia nepamiršti, kad vienkartinis vandens buteliukas, kaip kad išduoda ir jo pavadinimas, sukurtas pagal paskirtį – vienkartiniam naudojimui. Šių buteliukų gamyboje naudojamas itin lengvas, plonas, mechaniniams pažeidimams neatsparus PET plastikas. Jei tokį butelį naudojate pakartotinai, į jūsų organizmą gali pakliūti tam tikri šarminiai elementai ir kenksmingos bakterijos.

Aplinkosaugininkai jau seniai skelbia apie vienkartinių plastikinių buteliukų žalą gamtai.

Reikia nepamiršti, kad vanduo iš čiaupo yra ne tik visiškai saugus ir sveikas, bet ir šimtus kartus pigesnis už vandenį buteliuose.

Vienkartinė tara gertuvės nepakeis

Tinkamai prižiūrima daugkartinė gertuvė gali tarnauti ne vienerius metus, tačiau pasitaiko, kad ir vienkartinis vandens buteliukas yra naudojamas daugiau nei kartą. Taip esą bandoma sutaupyti ir mažiau teršiama aplinka. Panaudoti plastikiniai vandens buteliukai vėliau pakartotinai pripildomi čiaupo vandens ar kitų skysčių, pavyzdžiui, vaikams į juos pripilama vaisvandenių, sulčių ir pan.

ATMINKITE: vienkartinis buteliukas, kaip ir išduoda jo pavadinimas – sukurtas vienkartiniam naudojimui

Plastikinį butelį patogu nešioti, tačiau itin sunku gerai išplauti, nes siauras butelio kakliukas neleidžia tinkamai prieiti prie buteliuko sienelių. Be to, pakaitintas plastikas gali išskirti žmogaus organizmui žalingų medžiagų, taigi daugkartinis skalavimas karštu vandeniu taip pat nėra sektina praktika.

Reikia nepamiršti, kad Lietuvoje centralizuotai tiekiamas požeminis vanduo yra labai aukštos kokybės, natūraliai apsaugotas nuo taršos šaltinių. Palyginimui, užsienyje didžioji dauguma didmiesčių gyventojų geria išvalytą ežerų ir upių vandenį.

Kaip išsirinkti tinkamą gertuvę?

Dalis vartotojų vengia daugkartinių gertuvių: baiminamasi, kad dėl sąlyčio su burnos gleivine kambario temperatūroje laikomas vanduo gali tapti puikia terpe patogeninėms bakterijoms bei pelėsiui. Neverta nerimauti: tinkamai prižiūrima ir pagal paskirtį vartojama gertuvė yra visiškai saugus pasirinkimas.

Renkantis vandens gertuvę pirmiausia reikėtų atsižvelgti į jos formą: kuo lengviau išvalyti, tuo geriau. Galima rasti gertuvių, kurių viršutinė dalis su kakleliu patogiai nusisuka. Tai palengvina vandens talpos valymą. Patariama vengti gertuvių, turinčių didelį nelygaus paviršiaus plotą, itin siaurą kakliuką.

Šiltas ar ledinis – kokį vandenį geriate?

Antras kriterijus yra medžiaga, iš kurios gaminama gertuvė. Tarp populiariausių pasirinkimų yra plastikas, aliuminis ir nerūdijantis plienas.

Vaikams ir sportininkams dėl lengvumo ir atsparumo smūgiams patogiausios plastikinės gertuvės. Tačiau renkantis plastikinę, rekomenduojama išsiaiškinti, ar plastiko sudėtyje nėra PBA, ar daiktas atsparus karščiui, ar tinkamas plauti indaplovėje. Taip pat verta žinoti, kad iš polikarbonato pagamintų gertuvių paviršius yra labiau linkęs kaupti bakterijas.

Aliuminio gertuvės atrodo stilingai bei padeda išlaikyti žemą vandens temperatūrą, tačiau kai kurių firmų aliuminio produkcija gali turėti kitų toksiškų metalo priemaišų. Be to, tokios gertuvės neatsparios stipriems smūgiams – lengvai susilanksto.

Nerūdijantis plienas yra bene saugiausia ir populiariausia medžiaga, turinti natūralių antibakterinių savybių. Plieninės gertuvės yra ganėtinai sunkios, tačiau jos pasižymi ilgaamžiškumu. Tokią gertuvę pripildžius šaltu vandeniu iš čiaupo, vanduo net vasaros metu ilga laiką išliks vėsus.

Nors stiklas ir laikoma saugiausia medžiaga laikyti vandeniui, tokios gertuvės yra sunkios ir dužios, todėl ne itin populiarios tarp vertinančių patogumą. Tačiau norintys saugiausio varianto gali surasti stiklinių gertuvių su nuo smūgių apsaugančiais silikono apdangalais.

folder_openAssigned tags
RiverSide

RiverSide

View all articles by me
I'm on social media
Nemokamas pristatymas

visiems užsakymams, kurių suma didesnė nei 50€

24/7 pagalba

atsakome į visus Jūsų klausimus!

Pinigų grąžinimas

Nepatiko prekė? Tiesiog grąžinkite ją mums!

Dovanų kuponai

Padovanokite dovanų kuponą savo draugui!