Gertuvės priežiūra

Gertuvės priežiūra

Norint, kad gertuvė tarnautų ilgai ir neužsiterštų mikroorganizmais, reikia nepamiršti jos higienos. Gertuvę reikėtų kuo dažniau gerai praskalauti karštu vandeniu, kasdien iš naujo pripildyti švaraus vandens iš čiaupo. Taip pat rekomenduojama gertuvę kruopščiai išvalyti, išdezinfekuoti – jei ne kasdien, tai bent kartą per savaitę. Norint užkirsti kelią grybeliui, išplautą gertuvę prieš naudojimą patariama gerai išdžiovinti.

Ši taisyklė ypač aktuali plastikinių gertuvių savininkams, nes riebalai, rūgštys ir alkoholis yra puikūs tirpikliai, kurie gali reaguoti su plastiko sudėtyje esančiomis cheminėmis medžiagomis. Be to, rūgštūs gėrimai gali pakenkti gertuvės sienelėms.

Paprasčiausias valymo būdas yra išplauti gertuvę indaplovėje, tačiau prieš tai pravartu išsiaiškinti, ar gertuvė tam pritaikyta. Galima gertuvę išplauti su šiltu muiluotu vandeniu: gertuvė pripildoma šilto vandens su keletu lašų indų ploviklio, užsukamas kamštelis ir keletą minučių pakratoma. Mėgstantieji natūralumą indų ploviklį gali pakeisti geriamosios sodos tirpalu. Jeigu gertuvės kaklelis yra platus, verta įsigyti siaurą pailgą šepetėlį ir stipriai pašveisti gertuvės sieneles.

Jei kilo įtarimas, kad inde užsiveisė mikroorganizmų, praplovimo neužteks – gertuvę būtina kruopščiai dezinfekuoti. Bene paprasčiausias ir natūraliausias būdas – penktadalį butelio pripildyti acto, tuomet iki butelio viršaus reikia pripilti vandens ir palikti visai nakčiai. Ryte gertuvę reikia gerai išskalauti ir leisti natūraliai išdžiūti.

folder_openAssigned tags
RiverSide

RiverSide

View all articles by me
I'm on social media
Nemokamas pristatymas

visiems užsakymams, kurių suma didesnė nei 50€

24/7 pagalba

atsakome į visus Jūsų klausimus!

Pinigų grąžinimas

Nepatiko prekė? Tiesiog grąžinkite ją mums!

Dovanų kuponai

Padovanokite dovanų kuponą savo draugui!